Nálada výborná, atmosféra skvělá, sluníčko svítilo, jídlo chutnalo, výsledky však tentokrát "horší"!

Snad jen první kola Patrika a Davida by snesla srovnání s průměrem.

aneb skvělý Čápa, šerm v Ústí nad Labem a sem tam i někdo z Bělé ve výtečné reportáži pro mládež o sportovním šermu.

PS: premiéra v ne 4. 5. 2014 na ČT:D

Praha, Radebeul, Zlín

05.05.2014 20:12

tam všude uplynulý víkend šermovali naši závodníci.

V sobotu v Praze Na Julisce v turnaji "Zlatá želva BEAN" reprezentovala bělský šerm naše starší děvčata - Anička s Dorotkou. Mezi 34 žačkami z ČR a ze Slovenska vyválčila Anička 5. místo a Dorotka skončila na 24. místě.

Na stejném místě v neděli nastoupili mezi 58 žáky z ČR, Slovenska, ale i Polska Víťa s Fandou. Víťa se v E32 probojoval mezi posledních 24 šermířů - 21. místo. Fanda bojoval se staršími chlapci jako lev a probil se až mezi posledních 32, kde obsadil 26. místo.

Evička, Vašek a Péťa - naši tři mušketýři z Bousova si pak v neděli odskočili k Drážďanům na "5. Radebeuler Fechtcup". Evička to mezi 9 děvčaty (U12) dotáhla až na bednu a skončila 3.

Mezi 15 chlapci (U12) obsadil Péťa 9. místo a Vašek v turnaji zvítězil!

Veteráni měli sraz ve Zlíně, kde se konal turnaj "O pohár hejtmana Zlínského kraje". Marcela skončila v kategorii AKI na 5. místě v kordu a ve fleretu zvítězila! Petr bral ve stejné věkové kategorii 4. místo v kordu a 3. ve fleretu.

Děkuji všem za reprezentaci oddílu a gratuluji k pěkným výsledkům!

MC

Ještědský štít 2014

28.04.2014 08:16

Velmi pěkného výsledku dosáhl v sobotu 26. 4. na seniorském žebříčku v Liberci náš "krajánek" Vojta Hercík. Ač věkem ještě kadet, dokázal si poradit hned s několika dospěláky. V jeho vítězném tažení eliminací ho zastavil až v boji o finálovou osmičku pozdější stříbrný Pitra z SC Praha. Vojta tak mezi 75 seniory vyválčil skvělé 16. místo! Velká gratulace!!!

Turnaje se pod heslem "Trochu si zašermovat, ale hlavně se nezranit" zúčastnili i naši trenéři. Martin Coufal obsadil 40. a Miloš Nováček 51. místo.

Šermu zdar!

MC

Bělský kordík 2014 + OMM Bautzen

14.04.2014 11:10

V neděli 13. 4. uspořádal šermířský klub 1. FC Bělá pod Bezdězem za podpory místní ZŠ žebříčkový turnaj pro nejmladší šermíře – mini žáky a mini žačky (U11) – 2. ročník turnaje Bělský kordík 2014.

Turnaje se zúčastnilo 30 malých šermířů z celé ČR. Domácí si z turnaje odnesli hned čtyři finálová umístění. V kategorii děvčat vybojovala na svém prvním turnaji 7. místo Dominika. V kategorii chlapců obsadil Vojta 8., Matyáš 6. místo a Fanda v turnaji zvítězil.

Mezi děvčaty pak dále Tonička vyšermovala 9. místo. Z dalších našich chlapců byl Martin 9., Petr 13. a Ondra, pro kterého to byl první turnaj skončil na 19. místě.

Nebyl to však jediný turnaj, na kterém bělští šermíři v průběhu tohoto víkendu sbírali úspěchy.

V sobotu si někteří odskočili poměřit své síly do sousedního Saska, kde oddíl šermu v Bautzenu pořádal Otevřené mistrovství střední Evropy. V kategorii U12 zde skončil na bronzovém stupínku Václav, Onda obsadil 5. místo.