Aktuality

Bělský kordík 2014 + OMM Bautzen

14.04.2014 11:10

V neděli 13. 4. uspořádal šermířský klub 1. FC Bělá pod Bezdězem za podpory místní ZŠ žebříčkový turnaj pro nejmladší šermíře – mini žáky a mini žačky (U11) – 2. ročník turnaje Bělský kordík 2014.

Turnaje se zúčastnilo 30 malých šermířů z celé ČR. Domácí si z turnaje odnesli hned čtyři finálová umístění. V kategorii děvčat vybojovala na svém prvním turnaji 7. místo Dominika. V kategorii chlapců obsadil Vojta 8., Matyáš 6. místo a Fanda v turnaji zvítězil.

Mezi děvčaty pak dále Tonička vyšermovala 9. místo. Z dalších našich chlapců byl Martin 9., Petr 13. a Ondra, pro kterého to byl první turnaj skončil na 19. místě.

Nebyl to však jediný turnaj, na kterém bělští šermíři v průběhu tohoto víkendu sbírali úspěchy.

V sobotu si někteří odskočili poměřit své síly do sousedního Saska, kde oddíl šermu v Bautzenu pořádal Otevřené mistrovství střední Evropy. V kategorii U12 zde skončil na bronzovém stupínku Václav, Onda obsadil 5. místo.

V kategorii U10 pak Petr bral stříbro.

Velká gratulace všem!

MC

Velká cena Ústí nad Labem 2014

07.04.2014 08:28

Sportovní hala UJEP v Ústí n.L. byla tuto neděli dějištěm druhého ročníku Velké ceny Ústí - žebříčkového turnaje ml. žáků a ml. žaček. Mezi 55 chlapci a 32 děvčaty z celé ČR bylo na startu i 7 šermířů a 3 šermířky z Bělé pod Bezdězem. Díky Dorotce a Fandovi jsme měli zastoupení v obou finálových osmičkách.

Dorotka to dotáhla na 6. místo a Fanda vyšermoval opět bednu! - 3. místo.

Mezi chlapci pak jen těsně před branami finále skončil Vašek - 9. místo, Ondra byl 18. Naši mini žáci se umístili - Martin 32., Petr 33., Vojta 45. a Matyáš 52.

Neztratila se ani naše mladší děvčata. Evička skončila na 16. místě a Domča, pro kterou to byl vůbec první turnaj, postoupila se 2V ze skupiny a obsadila 24. místo.

Díky našim mladým šermířům za reprezentaci oddílu, trenérům Líbě a Milošovi za kaučování a rodičům za podporu!

MC

TV reportáž z Plzeňského kordíku

03.04.2014 21:08

Fanda a E vička hvězdami reportáže z plzeňského turnaje mini žáků na ČT4 - Sport v regionech z 3.4.2014:

Sportovec Mladoboleslavska 2013

31.03.2014 20:24

Letos poprvé jsme měli nominace v anketě Sportovec Mladoboleslavska. V kategorii Talent do 18 let obsadila Áňa v součtu hlasování korespondentů, odborníků a internetových klikačů krásné 7. místo z 36 nominovaných! Šermířský oddíl 1. FC Bělá pod Bezdězem pak skončil mezi 32 kolektivy na skvělém 8. místě!

Naše díky patří všem příznivcům bělského šermu!

Kompletní výsledky: Sportovec MB 2013 - výsledky komplet.pdf (236,2 kB)

Challenge Wratislavia 2014

29.03.2014 11:49

Výborného výsledku dosáhla v kategorii nejstarších děvčat (1999-2000) Áňa, když mezi 157 šermířkami obsadila  krásné 7. místo!

Mezi nejmladšími děvčaty (2003 a ml.) soutěž velmi dobře rozjela Evička - po kole na 9. místě ze 106 děvčat. Nepodařilo se jí však bohužel přejít přes svou soupeřku do E32. Obsadila tak nakonec hezké 33. místo. Tonička při své mezinárodní premiéře zatím sbírala zkušenosti. Nepostoupila z kola a byla klasifikována na 94. místě.

Prvním rokem mezi 158 staršími chlapci (2001-2002) za nás šermovali Vašek s Ondrou. Na postup z kola to ale letos zatím nebylo. Ondra skončil na 128. a Vašek na 144. místě.

Nejpočetnější zastoupení měl bělský šerm mezi nejmladšími chlapci, kterých se letos sjelo na 143. Fanda podal svůj standardní výkon a obsadil hezké 16. místo! Do E64 se probojovali Matyáš s Petrem. Oba však skončili na kordech svých soupeřů - Petr pak nejtěsněji o jediný zásah. Matyáš bral 47. a Péťa 51. místo. "Černého Petra" si tentokrát vytáhl Vojta, který po kole skončil o jediný zásah první pod čarou - 100. místo.

Díky všem šermířům za reprezentaci oddílu a rodičům za podporu!