Aktuality

Finále MČR 2013 - žáci - Teplice

04.06.2013 10:14

O víkendu 1.-2.6. proběhl v Teplicích finálový turnaj MČR 2013 v šermu kordem žáků a žaček. Mezi 43 chlapci nás reprezentovali Roman, Jirka, Štěpán a Patrik. Zatímco Štěpánovi s Romanem se z prvního kola postoupit nepodařilo, Jirka s Patrikem postupovali celkem s přehledem. V eliminaci E32 však oba prohráli hned svůj první zápas. Škoda, že Jirka neotočil alespoň jednu ze svých proher se 4 ve skupině, los by byl mnohem přívětivější - takto narazil na pozdějšího vítěze turnaje a mistra ČR 2013 Rause z KV, a to byl bohužel tentokrát soupeř nad jeho síly. Patrik všechny (možná i sebe) překvapil bojovným výkonem jak v kole, tak potom především v eliminaci. Svého soupeře již měl "na lopatě", ale zápas se mu přesto nepodařilo uzavřít. Chyběly zkušenosti z turnajů. I tak však zaslouží pochvalu! Konečné umístění: Florián P. - 21., Valc J. - 23. Borecký R. - 37., Adam Š. - 38.místo.

V neděli pak naše družstvo chlapců (Borecký, Valc, Florián) vyšermovalo 8. místo mezi 11 družstvy z celé ČR.

V kategorii děvčat hájila naše barvy Anička. Jedna prohra ve skupině, protrápená eliminace a těsná prohra v souboji o 4 stačily na celkové 6. místo mezi 23 děvčaty. Solidní základ pro příští sezónu!

Díky všem závodníkům za reprezentaci oddílu a Jirkovi Valcovi za kaučování.

4. Radebeuler Fechtcup 2013

12.05.2013 10:15

Poslední zahraniční turnaj této sezóny absolvovali naši šermíři tuto sobotu v německém Radebeulu nedaleko Drážďan. V kategorii chlapců 2001 a ml. nastoupili za naše barvy Petr, Matyáš, Vojta, Vašek a Fanda. Ve stejné kategorii děvčat nás reprezentovaly Kája, Anetka a Evička. Áňa se pak přijela poměřit s německými a polskými děvčaty v kategorii 2000-1996. Turnaj byl úspěšným zakončením naší mezinárodní sezóny - nechyběli jsme v žádné finálové osmičce, a jednou z toho byla dokonce i bedna! Ale popořadě.

Mezi jedenácti mladšími děvčaty se podobně vedlo Evičce a Anetce. Obě postoupily do osmičlenného finále se 4V. Obě také prohrály o postup mezi poslední 4. Evička obsadila 7. a Anetka 8. místo. Kája byla poprvé na turnaji v zahraničí a sbírala především zkušenosti. Jedno vítězství ve skupině a 3P se 4 jí stačily na 11. místo.

Obě základní kola z našich chlapců nejlépe zašermoval Vašek s Vojtou, a zaslouženě také postoupili do eliminačních bojů. Fanda se do eliminace ještě protrápil, ale Matyáš s Petrem bohužel nepostoupili - Matyáš skončil na 18. a Petr na 19. místě z dvaceti startujících. Vojta v E16 podlehl silnějšímu soupeři a skončil na pěkném 13. místě. Vaška s Fandou pak svedl los k boji o E8 - smůla, jinak by byli oba kluci jistě ve finále! V bělském derby byl úspěšnější Fanda - Vašek obsadil hezké 10. místo. To, co pak předvedl Fanda, byla ovšem paráda! Zatímco ve skupinách to bylo občas i "na kartu", tak ve finále doslova smetl soustředěným výkonem všechny své soupeře, a překvapivě, ale naprosto zaslouženě skončil až na stupni nejvyšším. Finiš z průběžného 11. místa jak má být!!!

Anička z obou kol, ve kterých obdržela vždy pouze po jedné prohře, s přehledem postoupila do E16 z pátého místa. Hladce přešla přes svou soupeřku do E8. O čtyřku však již podlehla 13:15 polské závodnici. Páté místo mezi 17 kadetkami je však parádní výkon!

Díky všem závodníkům za vzornou reprezentaci klubu, rodičům závodníků za podporu a panu Kreidlovi (TS města Bělá p.B.) za bezpečný odvoz tam i zpět!

Šermu zdar!

MC

Zlatá želva BEAN 2013

06.05.2013 09:18

Opravdu náročný turnaj čekal tuto neděli v Praze Na Julisce na naše žáky. Dvoukolových soutěží s opravami v eliminacích se zúčastnilo 55 chlapců a 27 děvčat nejen z ČR, ale také ze Slovenska a Polska. Naše borce - Štěpána, Jirku, Víťu a Aničku přijel již tradičně Na Julisku až z Vísky podpořit Falco Adam - dlouholetý to fanoušek a podporovatel našeho klubu. I letos se choval velmi způsobně, turnaj prožíval bez emocí, ale zájem kolemjdoucích si náležitě užíval. Falco, pac a díky!

Velmi dobře na svém prvním turnaji s velkým kordem (a druhém vůbec) zašermoval Víťa, když postoupil do eliminace, kde sice prohrál, ale až po vyrovnaném boji - 43. místo je slušný start do této kategorie. Štěpán nastupoval se stejným cílem jako Víťa - postoupit z kol. Bohužel se mu nepodařilo zopakovat bojovný výkon z Wroclawi. Znát bylo i dubnové tréninkové manko. Na eliminaci to prostě tentokrát nestačilo - 53. místo - bude líp!

To Jirka naskočil do turnaje bez zbytečného respektu k soupeřům, a bylo to znát! Bez problémů se prošermoval až do boje o E16, a kdyby lépe taktizoval a možná i nemít technický problém na svém materiálu, mohlo to být ještě veselejší! 18. místo je ale pro něj v dané konkurenci velmi slušné umístění!

Cílem Áňi bylo zopakovat 7. místo z loňského roku. A to se podařilo dokonale! Do E32 postupovala jako 5. nasazená s volným losem do E16. Přes opravu se probojovala do finálové osmičky a úspěšná byla i v boji o postup mezi nejlepší 4. Po bojovném a v prvních dvou třetinách i poměrně vyrovnaném výkonu však v zápase o finále prohrála s Poznerovou z UH. Třetí místo je super!!!

Díky všem závodníkům za reprezentaci, Milošovi za "kaučink" a p. Adamovi za podporu.

Šermu zdar!

Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize."

(Muhammad Ali)

SC Cup 2013

22.04.2013 10:10

Velmi náročné žebříčkové turnaje absolvovala naše "A" družstva mladších žáků tento víkend v Praze Letňanech. Systém obou turnajů byl totiž dvoukolový s následnými eliminacemi s opravami, a na to naši mladí šermíři zatím nejsou moc zvyklí.

V sobotu se na startu sešlo 52 chlapců z celé ČR a mezi nimi Vašek, Ondra a Fanda. Naši borci sice zašermovali průměrně první kolo, ale ve druhém již všichni podali vynikající výkony (Fanda 6V/0P, Vašek 5V/1P, Ondra 3V/2P), a tak zaslouženě postoupili.

Pouze Fanda měl do E32 volný los, avšak Vašek s Ondrou zabojovali a probili se tam také. Do E16 pak již ale bohužel postoupil pouze Fanda. I tak 26. místo Ondry, 20. místo Vaška a 13. místo Fandy jsou velkým příslibem pro blížící se finále MČR a další sezónu.

V neděli nás pak mezi 28 děvčaty reprezentovala Áňa spolu s Evičkou a Anetkou. Evička bohužel doplatila na systém soutěže, když v prvním kole sice měla 2V, ale v druhém se jí již tolik nedařilo (tři smolné prohry se 4) a nepostoupila - 26. místo. Anetka postoupila s 1V z každého kola. V E32 však narazila na silnější soupeřku (jednu z pozdějších finalistek) a skončila na 23. místě. Holky mají ještě spoustu času - jejich vítězství jistě přijdou!

Áňu v prvním kole trochu svazoval pocit zodpovědnosti, a tak se malinko trápila. V druhém kole se však již rozšermovala a zlepšovala se každým zápasem. Celkem hladce tak prošla až do boje o 1. místo, kde se opět, jako naposledy v Ústí n.L., utkala s olomouckou Kvetovskou. Ani ta však Áně nezabránila v zisku pátého vítězství v žebříčkovém turnaji ml. žákyň této sezóny.

Bravo Áňo!!!

Offene Mitteleuropäische Meisterschaften

14.04.2013 20:32

V medailové žně se proměnila účast na turnaji v Bautzenu pro naše mini žáky. Vašek, Fanda i Petr zvítězili ve svých kategoriích. Ondra s Matyášem si pak vyšermovali pěkná 3. místa. Mezi děvčaty 2002 zvítězila Anetka. Evička byla 3. mezi děvčaty 2003.

V kategorii A-Jugend si mezi 50 chhlapci velmi dobře vedli Vojta s Jirkou. Vojta se probojoval na 16. a Jirka na 20. místo. Pěkný výkon podal na svém prvním turnaji David, když skončil 35. (o E32 prohrál 14:15, ač již vedl 14:12). Romanovi se nedařilo a obsadil 47. místo.

Ve stejné kategorii děvčat výborně zašermovala Áňa 1. kolo a do E16 šla s volným losem z 1. místa. Zde však překvapivě podlehla své soupeřce a obsadila 9. místo mezi 31 děvčaty.