Aktuality

Challenge Wratislavia 2014

29.03.2014 11:49

Výborného výsledku dosáhla v kategorii nejstarších děvčat (1999-2000) Áňa, když mezi 157 šermířkami obsadila  krásné 7. místo!

Mezi nejmladšími děvčaty (2003 a ml.) soutěž velmi dobře rozjela Evička - po kole na 9. místě ze 106 děvčat. Nepodařilo se jí však bohužel přejít přes svou soupeřku do E32. Obsadila tak nakonec hezké 33. místo. Tonička při své mezinárodní premiéře zatím sbírala zkušenosti. Nepostoupila z kola a byla klasifikována na 94. místě.

Prvním rokem mezi 158 staršími chlapci (2001-2002) za nás šermovali Vašek s Ondrou. Na postup z kola to ale letos zatím nebylo. Ondra skončil na 128. a Vašek na 144. místě.

Nejpočetnější zastoupení měl bělský šerm mezi nejmladšími chlapci, kterých se letos sjelo na 143. Fanda podal svůj standardní výkon a obsadil hezké 16. místo! Do E64 se probojovali Matyáš s Petrem. Oba však skončili na kordech svých soupeřů - Petr pak nejtěsněji o jediný zásah. Matyáš bral 47. a Péťa 51. místo. "Černého Petra" si tentokrát vytáhl Vojta, který po kole skončil o jediný zásah první pod čarou - 100. místo.

Díky všem šermířům za reprezentaci oddílu a rodičům za podporu!

Šermu zdar!

MC

Podrobné výsledky na: 

www.challengewratislavia.pl/wyniki/index.php?t_year=2014&t_lang=pl

Něco od fanouška

19.03.2014 21:21

www.eurofencing.info/news/fan-made-epee-video

Kadetský víkend

17.03.2014 07:51

V sobotu si naši kadeti poměřili síly v Letňanech s šedesátkou borců nejen z ČR, ale i ze Slovenska a Německa. Všem čtyřem se sice podařilo postoupit z obou kol, avšak první eliminace jakoby byla pro naše borce stále zakletá. Nejblíže k postupu měl tentokrát David (11:15) s Jirkou (13:15). Snad příště už to konečně vyjde! Konečné pořadí našich: Patrik - 36., Jirka - 38., David - 39. a Roman 46. místo.

V nedělním Memoriálu Jindřicha Valhy v KV pak náš oddíl mezi 48 juniorkami a kadetkami z ČR, Slovenska a Německa reprezentovala Anička. Vedla si velmi dobře - v kole 4V/1P, v eliminaci 2V/2P. Mezi juniorkami obsadila 9., a mezi kadetkami 4. místo. V této kategorii zatím její letošní maximum!

Podrobné výsledky na: www.okpb.cz/serm/

MC

Turnaj Mikuláše Koperníka - Teplice

09.03.2014 11:04

... aneb tři týdny na bedně!

Svým sobotním vítězstvím na žebříčkovém turnaji žaček v Teplicích prodloužila Áňa sérii po sobě jdoucích vítězství bělských šermířů na čtyři! 
 
Za touto skvělou bilancí jsou vítězství Evičky a Fandy před týdnem v Plzni, Fandův triumf před 14 dny v Letňanech, a nyní tento parádní úspěch Áni, která ve velmi kvalitně obsazeném turnaji mezi více jak 40 šermířkami z ČR a Německa nenašla přemožitelku a s přehledem zvítězila. Áňo, super výkon!
Mezi téměř 80 chlapci z ČR a Německa pak velmi dobře zašermoval Víťa, který v pohodě prošel síty obou kol i první eliminací. Zastavil ho až v postupu mezi posledních 16 jeden z pozdějších finalistů turnaje. Výsledné 22. místo je signálem rostoucí Víťovy výkonnosti!
 
Na startu byli "na zkušené" i dva naši ml. žáci - Vašek s Evičkou. Více se dařilo Vaškovi, který prošel oběma koly a skončil na slušném 58. místě.
 
Podrobné výsledky na: www.okpb.cz/serm/rok14/jaro14.htm
 
Šermu zdar!
MC

Plzeňský kordík 2014

03.03.2014 08:29

Dalšího hezkého úspěchu dosáhli naši nejmenší šermíři tuto neděli v Plzni, kde se konal turnaj série MČR v šermu kordem mini žáků a mini žaček.

Mezi chlapci si pro první místo došel v tréninkovém tempu a bez porážky v celém turnaji Fanda. Evička se krátce po nemoci dostala do skvělé formy a zvítězila mezi děvčaty. Příjemným překvapením byl výkon Toničky, která výborně zašermovala eliminaci a vybojovala tak skvělé 3. místo.

Matyáš, Martin a Petr tentokrát na finálovou osmičku nedosáhli, ale i jim patří dík za bojovný výkon. Příště to vyjde!

Kompletní výsledky na: www.okpb.cz/serm/uvod.htm

Článek na Plzen.cz:  www.plzen.cz/zpravy/clanky/Sermiri-bojovali-o-putovni-cenu-Sokoliho-pera-a-Plzenskeho-kordiku-17718

Šermu zdar!

MC

Anketa Sportovec města Bělá p. B. 2013

03.03.2014 08:24

Děkujeme všem, kteří nás v anketě podpořili!

Kompletní výsledky: Sportovec_BpB_2013.pdf (359,8 kB)

SC Cup 2014 – mlži

23.02.2014 19:47

Výrazného úspěchu dosáhli mladí šermíři z 1. FC Bělá pod Bezdězem v celostátním žebříčkovém turnaji v šermu kordem mladších žáků, který se konal tuto sobotu v Praze Letňanech.

Všem pěti reprezentantům bělského šermu se mezi 53 šermíři z celé ČR i ze Slovenska podařilo probít síty prvního i druhého předkola a s přehledem tak postoupit do eliminačních bojů.

- Fanda startuje -

Nejlépe se zde vedlo Fandovi, který ač věkem ještě mini žák si postupně dokázal poradit s mnoha staršími a fyzicky vyspělejšími soupeři a v celém turnaji zvítězil! Vítězství je pro něj o to cennější, že v průběhu eliminačních bojů se mu podařilo ve svůj prospěch otočit hned tři již téměř prohrané zápasy, a to včetně toho finálového, kdy již prohrával 9:12, ale v dramatické koncovce svého soupeře Jakuba Rybu z Lokomotivy Plzeň přesto porazil 15:14.

Druhým zástupcem bělského oddílu šermu v elitní osmičce byl Václav, který obsadil pěkné 7. místo, když v boji o postup mezi poslední čtyři těsně podlehl právě Fandovi. Škoda, že se kluci nepotkali až později!

- Naši medaidisté -

Na pěkném 13. bodovaném místě skončil Ondra. Matyáš a Petr, kteří v této věkové kategorii zatím sbírají zkušenosti, byli vyřazeni v boji o postup mezi posledních 32 šermířů.

I tento výsledek je dalším příslibem dobrého umístění mladých bělských šermířů na Mistrovství České republiky, které se v této věkové kategorii uskuteční 7. a 8. června právě v Bělé pod Bezdězem.

Podrobné výsledky na: www.okpb.cz/serm/

Díky všem chlapcům za bojovný výkon a rodičům za podporu!

MC

<< 69 | 70 | 71 | 72 | 73 >>

 Informace pro členy

 
 
klubová platforma
 
 

 

 

Trenér doporučuje    

Reportáž o našem klubu 
na sportvokoli.cz

 

HISTORIE KLUBU 2008-2025

 

Podpořte náš klub nákupem přes:
 


 
 

Naše turnaje

Došermováno