Finále MČR 2010

25.06.2010 07:58

Uplynulý víkend byl pro náš oddíl opravdu náročný. Fleretisté brzy ráno vyrazili do Ostravy a kordisté je záhy "pronásledovali" až do Olomouce. Na obou místech se současně konala finále MČR v šermu ml. žáků a žaček.

Ostrava:

Štěpán s Jirkou týden před turnajem absolvovali školu v přírodě, která zřejmě musela být dosti náročná. Únava a u Štěpána i začínající nemoc se na výkonech našich borců výrazně podepsaly. Štěpán bez vítězství a Jirka s jedním vítězstvím ve skupině se do dalších eliminačních bojů nedostali a obsadili: Jirka 36. a Štěpán 41. místo.

V soutěži děvčat se bohužel nevedlo ani Adélce. Ve skupině získala jedno vítězství, do eliminace tak těsně o dva zásahy nepostoupila a skončila na 22. místě. Nutno dotat, že to byl její první turnaj po delším tréninkovém výpadku ze zdravotních důvodů.

Anička po nevydařených prvních dvou zápasech ve skupině začala bojovat a byla z toho nakonec 3 vítězství, když další ji jen těsně uniklo o jeden zásah. Jako jediná z naší výpravy postoupila do eliminace (jako 12.), kde měla volný los. V boji o finálovou osmičku nastoupila proti páté nasazené Víchové (Bystřice). Zápas byl velmi vyrovnaný až do závěrečné 1/3, kdy po dvou sporných rozhodnutích rozhodčího soupeřka Aničce rázem utekla o dva zásahy. I přes závěrečný nápor v posledních vteřinách se zápas nepodařilo zvrátit a Anička prohrála 5:8. Bylo z toho nakonec pěkné 12. místo.

Olomouc:

Smolný den si tentokrát vybral David - žádné vítězství ve skupině znamenalo pro něj stop v turnaji. Roman i Jirka shodně se dvěmi vítězstvími postoupili do eliminace, kde bohužel oba dva prohráli v boji o 16. Roman se umístil na 17., Jirka na 18. a David na 26. místě. Škoda, že Jirka nedotáhl do konce pro něj slibně se rozvíjející eliminační zápas, mohlo být veseleji!

V neděli jsme nastoupili poprvé v soutěži družstev. Účast nebyla velká - 5 družstev není moc. Vzhledem k nedobrým výsledkům v soutěži jednotlivců jsme byli nasazeni až jako 5. O postup mezi 4 jsme nastoupili proti družstvu Teplic. Zpočátku vše vypadalo docela slibně - v polovině zápasu jsme vedli i o 4 zásahy, ale soupeř vyrovnal, a co víc, následovala "šňůra" 8-10 zásahů, na kterou jsme nenašli odpověď. Závěr byl velmi vyrovnaný, ale bodové manko z druhé třetiny zápasu se nám již nepodařilo smazat. Prohra 31:45 znamenala pro nás poslední 5. místo. Pochvalu přesto zaslouží všichni naši borci - každý den není posvícení!

 

Podrobnější výsledky na :www.okpb.cz/serm/

 

Trenér