Finále MČR 2014 - kord mini žáci

27.05.2014 14:34

Fanda vítězem Českého poháru 2013/2014

Družstvo chlapců (Fanda+Matyáš+Vojta) bronzové na MČR 2014

Přesto s pocitem hořkosti se vracel náš tým z historicky prvního finále MČR mini žáků v šermu kordem, které se konalo v neděli 25. 5. v Teplicích. Po pravdě - odjížděli jsme tam s velkou ambicí na zisk mistrovského titulu pro Fandu. Skrytá technická závada, nikoliv v osobním vybavení, však způsobila, že Fanda prohrál v boji o postup mezi poslední dva. Vedl již nad soupeřem 7:1, když přestal aparát zaznamenávat zásahy během boje – bohužel pouze na naší straně. Žádná ze zkoušek v průběhu zápasu nepotvrdila naše podezření – stalo se tak až při zápase následujícím, kdy aparát „kleknul“ zcela a porucha tak byla prokázána. To již však bylo pro Fandu pozdě! Během několika málo vteřin se tak rozplynul jeho sen. Nebyl poražen uměním soupeře, ani sportovním štěstím na straně protivníka – jediným, kdo ho tentokrát porazil, byla technika! Smutný byl pro nás pohled na nechápajícího Fandu s hlavou v dlaních na jedné straně a slavícího soupeře na straně druhé.

Díky této „drobnosti“ pak Fanda na místo titulu skončil v seriálu MČR na pěkném druhém místě. To, že se díky bodovému náskoku z Wroclawi stal vítězem Českého poháru, bylo v ten okamžik jen velmi slabou náplastí na bolavou duši našeho malého bojovníka! Snad si smůlu vybral na dlouho dopředu!

Do finále se z našich ještě podařilo proklouznout Petrovi, který ve vyrovnaném bělském derby o osmičku porazil Matyáše a skončil tak 8. Matyáš se tentokrát musel spokojit s 9. místem. Velmi živě šermující Vojta bral 10. místo a Martin, který stále ještě spíše sbírá zkušenosti, skončil 14.

Mezi děvčaty se do finálové osmičky z našich vešla jen Evička, která skončila na 6. místě. Dominika byla 9. a Tonička obsadila 10. místo.

V soutěži družstev se z bělských nejlépe vedlo družstvu VANGERS (Vojta + Matyáš + Fanda), kteří si mezi desítkou družstev vyšermovali bronzovou placku. Hezký úspěch!

Naše dívčí družstvo MUŠKETÝRKY (Tonička + Domča + Evička) získalo hezké 7. místo. Mladší kluci LOUPEŽNÍCI (Petr + Martin + Ondra, který nás speciálně na soutěž družstev přijel podpořit) pak skončili na 9. místě.

Podrobné výsledky finále MČR na:  www.okpb.cz/serm/uvod.htm

Konečné pořadí MČR a Českého poháru na:  www.czechfencing.com/czech_html/rank.php

Díky všem našim mini šermířům za vzornou reprezentaci bělského šermu a jejich rodičům za skvělou podporu.

MC