Podbezdězský kord 2010

10.10.2010 21:14

O první říjnové sobotě (2.10.2010) uspořádal náš šermířský oddíl turnaj v šermu kordem ml. žáků a ml. žákyň PODBEZDĚZSKÝ KORD 2010. Byl to vůbec první šermířský turnaj, který se v našem městě kdy uskutečnil. Navíc hned napoprvé byl zařazen mezi turnaje žebříčkové, a to v obou kategoriích. Turnaj se konal v Městské sportovní hale a záštitu nad ním převzalo Město Bělá pod Bezdězem.

Do soutěže se registrovalo 29 chlapců a 19 děvčat z celé České republiky spolu s jedním chlapcem a jednou dívkou z Německa. Za náš oddíl startovali čtyři šermíři a jedna šermířka.

Soutěž mladších žáků velmi dobře rozběhli Roman Borecký a Jirka Valc, kteří v prvním kole získali oba po třech vítězstvích z pěti možných. Bez problémů se tak kvalifikovali do eliminačních bojů. Bohužel zbývajícím našim zástupcům Jirkovi Nigrínovi se Štěpánem Adamem se již tolik nedařilo a z prvního kola nepostoupili.

Roman i Jirka V. pak v prvním eliminačním kole (v boji o 16) podali vynikající výkony a s přehledem postoupili mezi posledních 16. Zde však již narazili na soupeře, kteří byli momentálně nad jejich síly - Roman prohrál 11:15 s pozdějším vítězem turnaje Jurečkou z SC Praha a Jirka 9:15 s Balcarem z Teplic. Roman obsadil 11. místo a Jirka 13. místo. Umístění Jirky je o to cennější, že to byl jeho první kordový turnaj!

V soutěži děvčat jsme při neúčasti Adélky Carskové (rekonvalescence) měli pouze jedinou zástupkyni Aničku Coufalovou, pro kterou to byl podobně jako pro Jirku V. první turnaj mezi kordisty. Anička si nevedla vůbec špatně - v prvním kole získala tři vítězství ze šesti možných, když porazila i vedoucí závodnici žebříčku Saligerovou z K.Varů a bez problémů tak postoupila do eliminačních bojů. Zde se utkala se Špatenkovou z Dukly Olomouc. Po první třetině vedla 6:2, po druhé 8:6, ale v závěru již nestačila odpovědět na sérii zásahů zkušenější olomoucké závodnice a prohrála 9:13. Její konečné 12. místo je hezkým úspěchem!

Po těchto závodech je umístění  našich závodníků v aktuálním žebříčku MČR následující:

Roman -7., Jiří N. - 9., Jiří V.- 24., Štěpán - 38.místo z 48 bodujících šermířů,

Anička - 16. místo z 26 bodujících šermířek.

Podrobné výsledky naleznete v sekci Sportovní výsledky.

Odpolední program dále pokračoval koncertem skvělé mladoboleslavské skupiny NoJam www.nojam.net. Na své si přišli nejen příznivci skupiny Pearl Jam, ale všichni milovníci kvalitní hudby. Pánové opět potvrdili, že v interpretaci grungeových bohů ze Seattlu nemají minimálně v České republice konkurenci!

Vyvrcholením tohoto šermířského svátku v Bělé pod Bezdězem pak byl exhibiční turnaj    4 MASTERS, v kterém se utkali tři vynikající šermíři České republiky posledních let - Jiří Beran, Julián Seidl, Michal Čupr a legenda českého a světového moderního pětiboje, taktéž excelentní šeřmíř Libor Capalini. Celá exhibice probíhala v uvolněné a přátelské atmosféře a zhruba šedesát diváků bylo svědky vynikajících šermířských utkání. Došlo i na autogramiádu a diváckou soutěž.

Tato akce by se jen těžko mohla uskutečnit bez podpory našich partnerů: Města Bělá pod Bezdězem, firem ATMOS, DinoToys, Motorland Bělá, Českého šermířského svazu a oddílu šermu Lokomotivy Liberec. Díky všem!!!

Ať žije PODBEZDĚZSKÝ KORD 2011!

Šermu zdar!

Trenér