PODBEZDĚZSKÝ KORD 2011

04.10.2011 21:24

O víkendu 1.a.2.10. pořádal náš oddíl druhý ročník žebříčkového turnaje v šermu kordem Podbezdězský kord 2011. Letos byl turnaj rozšířen na čtyři kategorie - ml. žáky, ml. žákyně, žáky a žákyně. Turnaje se zúčastnilo 117 šermířů z celé ČR, 9 šermířů z Německa a 2 šermíři ze Slovenska - celkem tedy 128 šermířů.

První den turnaje náš oddíl reprezentovala Adéla Carsková a Anna Coufalová v soutěži ml. žákyň. V této kategorii startovalo 19 děvčat. Obě s přehledem postoupily ze svých skupin a do eliminace byly nasazeny: Anna jako 5. a Adéla jako 11. V eliminaci se pak obě probojovaly do osmičlenného finále. Zde Adéla narazila na pozdější vítězku turnaje Sehnalovou z Dukly Olomouc, která momentálně byla nad její síly. Po prohře 6:15 obsadila Adéla hezké 8. místo. Anna se přes Potočkovou z SC Praha a Špatenkovou z Dukly Olomouc probojovala až do závěrečného finále, kde však prohrála nejtěsnějším rozdílem 14:15. Krásné umístění! Poprvé dvojnásobné zastoupení našeho oddílu ve finálové osmičce! Bravo holky!!!

Druhý den nastoupili naši chlapci v nejsilněji obsazené soutěži turnaje - na startu se registrovalo 51 šermířů vč. šesti z Německa a jednoho ze Slovenska. V prvním kole se nedařilo Štěpánovi Adamovi a Ondrovi Řepkovi - oba tentokrát zůstali za branami eliminace. Jirka Valc těsně proklouzl, ale první eliminační zápas znamenal stop i pro něj. Naopak velmi slušně měli soutěž rozjetou Roman Borecký s Vojtou Hercíkem - po prvním kole skončili na 8., resp. 12. místě. Mezi nejlepších 16 se však ani jednomu z nich tentokrát v silné konkurenci probojovat nepodařilo. Roman skončil celkově na 17. a Vojta na 18. místě. Na začátek sezóny pěkný výkon!

Kompletní výsledky na: www.okpb.cz/serm/

Fotogalerie z 1. dne na: www.ppna.cz/index.php?pg=3&pg_typ=1&item_id=2451&lng=cz&PHPSESSID=d601f08ecf61cf364a4d6830be08e482

Videa z 1. dne na: www.ppna.cz/index.php?pg=10&pg_typ=0&item_id=107&lng=cz&PHPSESSID=d601f08ecf61cf364a4d6830be08e482

Turnaj byl pořádán za podpory města Bělá pod Bezdězem a pod záštitou jeho starosty Ing. Jaroslava Vernera.

Dále turnaj podpořili: MS Polygrafie s.r.o., Trigon MB s.r.o., Dino Toys s.r.o. a SRPDŠ v Bělé pod Bezdězem.

Turnaj pomohli technicky zajistit: ČŠS a oddíl šermu TJ Lokomotiva Liberec.

Děkujeme všem našim partnerům!