PODBEZDĚZSKÝ KORD 2012

25.09.2012 10:04

    O víkendu 22. a 23.9. pořádal náš oddíl již třetí ročník žebříčkového turnaje v šermu kordem Podbezdězský kord 2012 v kategoriích: ml. žáci, ml. žačky, žáci a žačky. Turnaje se zúčastnilo 118 šermířů z celé ČR a po dvou šermířích z Německa, Polska a Slovenska - celkem tedy 124 šermíři.

    Mezi 35 mladšími žáky se z našich nejlépe vedlo Ondrovi s Vaškem, kteří obsadili velmi pěkné 14. a 15. místo. Hezkého umístění na svém prvním turnaji dosáhl Matyáš, který obsadil 18. místo. Nevedlo se tentokrát Fandovi, který o jediný zásah nepostoupil z první eliminace a obsadil 27. místo. Vojta byl oslaben nachlazením. Přesto bojoval jako lev, ale z prvního kola se mu postoupit bohužel nepodařilo.

    Parádní výkon předvedla v kategorii mladších žaček Áňa, která turnajem "protančila" bez jediné porážky a zaslouženě brala své první turnajové vítězství mezi kordistkami. Dorotka se jen velmi těsně o jeden zásah nedostala do finálové osmičky a obsadila 11. místo. Velkou radost nám udělala Evička, která poprvé postoupila ze skupiny. V eliminaci sice na svou soupeřku tentokrát nestačila, ale 13. místo mezi dvacítkou děvčat je pěkný posun. Kája na postup ze skupiny musí ještě chvilku počkat. Na svém prvním turnaji zatím sbírala zkušenosti.

    V neděli v nejsilněji obsazené kategorii nás mezi 47 žáky nejlépe reprezentoval Roman, který po vyrovnaném boji podlehl svému soupeři až v zápase o E16 a obsadil 23. místo. Příjemným překvapením byl výkon Patrika. Postoupil ze skupiny, a i když v E64 na svého soupeře nestačil a skončil na 38. místě, zanechal velmi sympatický dojem. Nedařilo se bohužel Jirkovi a Štěpánovi, kteří nepostoupili ze základní skupiny.

    Po obědě pak mezi 22 žačkami nastoupily za naše barvy Áďa s Áňou. Áďa nastoupila i přes zdravotní problémy a bohužel to bylo znát. S jedním vítězstvím ze skupiny nepostoupila. Áňa po postupu ze skupiny těsným vítězstvím v E16 postoupila do finálové osmičky. Zde však v boji o semifinále prohrála těsně 2:3 v prodloužení a obsadila tak konečné 8. místo.

    Kompletní výsledky na: www.okpb.cz/serm/

    Fotogalerie na: serm-bela.rajce.idnes.cz/PODBEZDEZSKY_KORD_2012/

Turnaj byl pořádán za podpory města Bělá pod Bezdězem a pod záštitou jeho starosty Ing. Jaroslava Vernera.

Dále turnaj podpořili: MS Polygrafie s.r.o., Jaroslav Cankař a syn ATMOS , Dino Toys s.r.o., Občanské sdružení Fokus Mladá Boleslav, prodejna ŽABKA z Mladé Boleslavi, Coufal-Design a SRPDŠ v Bělé pod Bezdězem.

Turnaj pomohli technicky zajistit: ČŠS a oddíl šermu TJ Lokomotiva Liberec.

Ceny předávali: místostarostka města Bělá p.B. paní Jitka Tošovská a prezident ČŠS pan Oldřich Kubišta.

Děkujeme všem našim partnerům!