Podbezdězský kord 2013

03.09.2013 21:11

Již 4. ročníkem Podbezdězského kordu byla o víkendu 28.-29. září 2013 v Bělé pod Bezdězem otevřena nová sezóna kordistů v kategorii ml. žáků, ml. žaček, žáků a žaček. Během obou dnů se turnaje zúčastnilo na 130 domácích šermířů, tři šermíři z Německa a jeden šermíř z Polska.

V námi nejsilněji obsazené kategorii, v soutěži ml. žáků, se mezi 40 chlapci nejlépe vedlo Fandovi, který obsadil skvělé 3. místo! Ondra i Vašek měli určitě na víc, v eliminaci však narazili na soupeře, jejichž styl jim zcela neseděl a po utrápených prohrách skončili Ondra na 17. a Vašek na 26. místě. Vojta, Martin i Petr, naši věkem a zkušenostmi benjamínci, si vyzkoušeli eliminaci mezi staršími chlapci, ale na postup to zatím nebylo. Na Matyášově výkonu bylo bohužel velmi znát tréninkové manko - zaslouží však i on pochvalu za bojovnost!

Mezi 22 ml. žačkami se Dorotka jen velmi těsně o dva zásahy nedostala do finálové osmičky a obsadila slušné 9. místo. Evička po nevydařené skupině velmi dobře zašermovala eliminaci. V boji o E16 si s přehledem poradila s lépe nasazenou soupeřkou a i z boje o osmičku, ač prohrála, mohla odcházet se vztyčenou hlavou. Její konečné 16. místo je určitě dobrým startem do sezóny.

V neděli pak v nejsilněji obsazené kategorii nás mezi 43 žáky nejlépe reprezentoval Víťa, který po vyrovnaném boji podlehl svému soupeři až v zápase o E16 a obsadil 21. místo. Nutno dodat, že Víťa, kvůli prázdninové zlomenině zápěstí, letos s tréninkem teprve začíná. Příjemným překvapením byl výkon Fandy, který si v E64 s přehledem poradil se starším a o hlavu větším šermířem - 31. místo!

Po obědě pak mezi 29 žačkami nastoupily za naše barvy Evička s Áňou. Po skupinách je již v E32 svedl los dohromady. Áňa v domácím derby zvítězila a postoupila pak až do osmifinále, kde však těsně prohrála ve vypjatém zápase až v prodloužení, a skončila na pěkném 6. místě. 

Výsledky:

PBK2013-zacky.pdf (99,2 kB)
PBK2013-zaci.pdf (102,5 kB)
PBK2013-mlzacky.pdf (72,6 kB)
PBK2013-mlzaci.pdf (91,8 kB)

Fotogalerie:

serm-bela.rajce.idnes.cz/PODBEZDEZSKY_KORD_2013/

serm-plzen.rajce.idnes.cz/Podbezdezsky_kord_2013_-_ml._zaci_ml._zacky/

serm-plzen.rajce.idnes.cz/Podbezdezsky_kord_2013_-_zaci_zacky/

 

Turnaj byl pořádán za podpory města Bělá pod Bezdězem.

Dále turnaj podpořili: MS Polygrafie s.r.o., Jaroslav Cankař a syn ATMOS , Občanské sdružení Fokus Mladá Boleslav, prodejna ŽABKA z Mladé Boleslavi, Coufal-Design.

Pitný režim šermířů podpořil pan Libor Štěpán.

Turnaj pomohli technicky zajistit: ČŠS a oddíl šermu TJ Lokomotiva Liberec.

Ceny předávala místostarostka města Bělá p.B. paní Jitka Tošovská.

Děkujeme všem našim partnerům!