SC Cup 2012 - Praha

01.04.2012 11:44

Konečně se svého prvního turnaje dočkali také naši nejmenší šermíři. Anetka, Evička, Dorotka, Vašek, Ondra, Vojta, Lůďa a Fanda se spolu s již ostřílenými bojovnicemi Adélkou a Aničkou vypravili tuto sobotu 31.3. na žebříčkový turnaj mladších žáků do Prahy-Letňan.

 

V kategorii chlapců se sešla opravdu velká konkurence. Turnaje se zúčastnilo 59 mladších žáků z ČR i ze Slovenska. Z našich se nejlépe vedlo Fandovi, který s třemi vítězstvími jasně postoupil do eliminace. Zde první zápas vyhrál 15:8, ale v boji o E16 již nestačil na pozdějšího vítěze celého turnaje Geršiho z UK Bratislava a podlehl mu 4:15. Obsadil tak krásné 28. místo a získanými body si tak již nyní zajistil start na MČR 2012. Všichni ostatní naši benjamínci se také srdnatě bili. Vojta s Vaškem získali ve skupině dokonce po jednom vítězství! Na postup to však tentokrát zatím nestačilo. Byl to pro většinu z nich první turnaj a úkolem bylo především sbírat zkušenosti a okouknout, jak to na takovém turnaji vůbec chodí. Jejich čas ještě přijde!

Odpoledne pak mezi 27 mladšími žačkami nastoupilo ke své soutěži také našich pět děvčat. Anička s Adélkou velmi dobře vybojovaly své skupiny - Anička bez porážky, Adélka pouze s jednou porážkou. Výborně jim opět sekundovala Dorotka se třemi vÍtězstvími. Anetce se podařilo ve skupině udolat jednu soupeřku a Evička si zatím na vítězství musí chvilku počkat, stejně tak jako obě děvčata na postup. Ten ale jistě přijde! Anička, Adélka i Dorotka měly do E16 volný los. V boji o finálovou osmičku se však setkaly Adélka s Dorotkou - úspěšnější byla Adélka, která následně svedla velmi pěkný souboj o 4 se Sehnalovou z Dukly Olomouc. V první polovině zápasu byly síly vyrovnané, rozhodla však větší zkušenost olomoucké závodnice v závěru (10:15). Šesté místo je ale super! Anička do finále postoupila přes Burianovou z Dejvic a o 4 si lehce poradila s domácí Potočkovou. Narazila až na Saligerovou z K.Varů - pozdější vítězku celého turnaje, která byla bohužel i tentokrát nad její síly a po prohře 6:15 obsadila krásné 3. místo! Opět dvě naše závodnice ve finálové osmičce + Dorotka na 11. místě! Holky nádhera!!!

Velká gratulace patří ovšem nejen těm, kteří se umístili na předních místech, ale i těm, pro které to byl první turnaj!

A všichni ho zvládli opravdu skvěle!!!

Díky i rodičům za jejich podporu!!!

Podrobné výsledky na: www.serm.opava.cz/