Štít města Písku + Ještědský kalíšek

06.12.2010 20:52

    Víkend 4. a 5.12. byl opravdu nadupaný. V sobotu absolvovali Jirka V. s Aničkou kordový žebříčkový turnaj ml. žáků v Písku a v neděli pak Anička navíc fleretový žebříčkový turnaj v Liberci.

    Písek:

    Jirka ve své skupině nešermoval vůbec špatně, ale pouze jedno utkání z pěti se mu povedlo dovést do vítězného konce. Škoda zejm. neproměněné šance na duhé vítězství, kdy vedl již 4:1, ale nakonec 4:5 podlehl borci z USK. Bylo z toho nakonec 20. místo z 24 účastníků.

    Anička šermovala první kolo celkem s přehledem - v osmičlenné skupině (16 závodnic bylo rozděleno na dvě skupiny po 8) utrpěla pouze jednu porážku a do eliminace postoupila na 5 místě. Zde však narazila na momentálně silnější soupeřku - prohrála ve vypjatém boji 11:15 a obsadila hezké 9. místo.

    Liberec:

    Anička, naše jediná zástupkyně ve fleretových turnajích v této sezóně, se ani v Liberci neztratila - z prvního kola postoupila bez porážky jako 3. nasazená přímo do osmičlenného finále, kde se v boji o semifinále střetla s Terezkou Křížovou z Bohemians. Opět se ukázala stará pravda, že každý zápas je zcela odlišný - zatímco na posledním turnaji v Brně a i vLiberci ve skupině tuto závodnici jasně porazila, tak nyní se jí toto zopakovat nepodařilo - prohrála 8:15 a obsadila konečné 5. místo z 15-ti závodnic. Hezký úspěch!

Podrobnější výsledky na: www.okpb.cz/serm/

Trenér