Aktuality

Finále MČR 2014 - kord žáci

02.06.2014 14:46

Áňa třetí v konečném pořadí Českého poháru 2013/2014

Těsná prohra 14:15 s litoměřickou Doškovou v prodloužení zápasu o semifinále znamenala pro Aničku 5. místo jak v tomto finálovém turnaji na SC Praha, tak i v celkovém hodnocení MČR 2014. Škoda - na třetí místo scházelo pouhých 6 bodů. V Českém poháru 2013/2014 pak Áňa obsadila pěkné 3. místo!

Dorotka byla tentokrát vyřazena již v E32 a brala 22. místo.

Náš jediný zástupce mezi chlapci Víťa dosáhl v 1. kole slušné 3V/3P, když 2P měl se 4. V E32 narazil na svého letošního "osudového soupeře" Pavla Wutschku z Teplic, kterého však i přes slibný začátek zápasu bohužel ani tentokrát nedokázal porazit a skončil tak na 22. místě.

Díky všem našim zúčastněným šermířům za vzornou reprezentaci.

MC

Finále MČR 2014 - kord mini žáci

27.05.2014 14:34

Fanda vítězem Českého poháru 2013/2014

Družstvo chlapců (Fanda+Matyáš+Vojta) bronzové na MČR 2014

Přesto s pocitem hořkosti se vracel náš tým z historicky prvního finále MČR mini žáků v šermu kordem, které se konalo v neděli 25. 5. v Teplicích. Po pravdě - odjížděli jsme tam s velkou ambicí na zisk mistrovského titulu pro Fandu. Skrytá technická závada, nikoliv v osobním vybavení, však způsobila, že Fanda prohrál v boji o postup mezi poslední dva. Vedl již nad soupeřem 7:1, když přestal aparát zaznamenávat zásahy během boje – bohužel pouze na naší straně. Žádná ze zkoušek v průběhu zápasu nepotvrdila naše podezření – stalo se tak až při zápase následujícím, kdy aparát „kleknul“ zcela a porucha tak byla prokázána. To již však bylo pro Fandu pozdě! Během několika málo vteřin se tak rozplynul jeho sen. Nebyl poražen uměním soupeře, ani sportovním štěstím na straně protivníka – jediným, kdo ho tentokrát porazil, byla technika! Smutný byl pro nás pohled na nechápajícího Fandu s hlavou v dlaních na jedné straně a slavícího soupeře na straně druhé.

Díky této „drobnosti“ pak Fanda na místo titulu skončil v seriálu MČR na pěkném druhém místě. To, že se díky bodovému náskoku z Wroclawi stal vítězem Českého poháru, bylo v ten okamžik jen velmi slabou náplastí na bolavou duši našeho malého bojovníka! Snad si smůlu vybral na dlouho dopředu!

Do finále se z našich ještě podařilo proklouznout Petrovi, který ve vyrovnaném bělském derby o osmičku porazil Matyáše a skončil tak 8. Matyáš se tentokrát musel spokojit s 9. místem. Velmi živě šermující Vojta bral 10. místo a Martin, který stále ještě spíše sbírá zkušenosti, skončil 14.

Mezi děvčaty se do finálové osmičky z našich vešla jen Evička, která skončila na 6. místě. Dominika byla 9. a Tonička obsadila 10. místo.

V soutěži družstev se z bělských nejlépe vedlo družstvu VANGERS (Vojta + Matyáš + Fanda), kteří si mezi desítkou družstev vyšermovali bronzovou placku. Hezký úspěch!

Naše dívčí družstvo MUŠKETÝRKY (Tonička + Domča + Evička) získalo hezké 7. místo. Mladší kluci LOUPEŽNÍCI (Petr + Martin + Ondra, který nás speciálně na soutěž družstev přijel podpořit) pak skončili na 9. místě.

Díky všem našim mini šermířům za vzornou reprezentaci bělského šermu a jejich rodičům za skvělou podporu.

MC

Memoriál Karla Saligera

12.05.2014 07:28

Nálada výborná, atmosféra skvělá, sluníčko svítilo, jídlo chutnalo, výsledky však tentokrát "horší"!

Snad jen první kola Patrika a Davida by snesla srovnání s průměrem.

Zkrátka, každý den není posvícení.

MC

Lvíčata - sportovní magazín pro holky a kluky

05.05.2014 20:44

aneb skvělý Čápa, šerm v Ústí nad Labem a sem tam i někdo z Bělé ve výtečné reportáži pro mládež o sportovním šermu.

To pustit musíš!

PS: premiéra v ne 4. 5. 2014 na ČT:D

Praha, Radebeul, Zlín

05.05.2014 20:12

tam všude uplynulý víkend šermovali naši závodníci.

V sobotu v Praze Na Julisce v turnaji "Zlatá želva BEAN" reprezentovala bělský šerm naše starší děvčata - Anička s Dorotkou. Mezi 34 žačkami z ČR a ze Slovenska vyválčila Anička 5. místo a Dorotka skončila na 24. místě.

Na stejném místě v neděli nastoupili mezi 58 žáky z ČR, Slovenska, ale i Polska Víťa s Fandou. Víťa se v E32 probojoval mezi posledních 24 šermířů - 21. místo. Fanda bojoval se staršími chlapci jako lev a probil se až mezi posledních 32, kde obsadil 26. místo.

Evička, Vašek a Péťa - naši tři mušketýři z Bousova si pak v neděli odskočili k Drážďanům na "5. Radebeuler Fechtcup". Evička to mezi 9 děvčaty (U12) dotáhla až na bednu a skončila 3.

Mezi 15 chlapci (U12) obsadil Péťa 9. místo a Vašek v turnaji zvítězil!

Veteráni měli sraz ve Zlíně, kde se konal turnaj "O pohár hejtmana Zlínského kraje". Marcela skončila v kategorii AKI na 5. místě v kordu a ve fleretu zvítězila! Petr bral ve stejné věkové kategorii 4. místo v kordu a 3. ve fleretu.

Děkuji všem za reprezentaci oddílu a gratuluji k pěkným výsledkům!