Aktuality

Ještědský štít 2014

28.04.2014 08:16

Velmi pěkného výsledku dosáhl v sobotu 26. 4. na seniorském žebříčku v Liberci náš "krajánek" Vojta Hercík. Ač věkem ještě kadet, dokázal si poradit hned s několika dospěláky. V jeho vítězném tažení eliminací ho zastavil až v boji o finálovou osmičku pozdější stříbrný Pitra z SC Praha. Vojta tak mezi 75 seniory vyválčil skvělé 16. místo! Velká gratulace!!!

Turnaje se pod heslem "Trochu si zašermovat, ale hlavně se nezranit" zúčastnili i naši trenéři. Martin Coufal obsadil 40. a Miloš Nováček 51. místo.

Šermu zdar!

MC

Bělský kordík 2014 + OMM Bautzen

14.04.2014 11:10

V neděli 13. 4. uspořádal šermířský klub 1. FC Bělá pod Bezdězem za podpory místní ZŠ žebříčkový turnaj pro nejmladší šermíře – mini žáky a mini žačky (U11) – 2. ročník turnaje Bělský kordík 2014.

Turnaje se zúčastnilo 30 malých šermířů z celé ČR. Domácí si z turnaje odnesli hned čtyři finálová umístění. V kategorii děvčat vybojovala na svém prvním turnaji 7. místo Dominika. V kategorii chlapců obsadil Vojta 8., Matyáš 6. místo a Fanda v turnaji zvítězil.

Mezi děvčaty pak dále Tonička vyšermovala 9. místo. Z dalších našich chlapců byl Martin 9., Petr 13. a Ondra, pro kterého to byl první turnaj skončil na 19. místě.

Nebyl to však jediný turnaj, na kterém bělští šermíři v průběhu tohoto víkendu sbírali úspěchy.

V sobotu si někteří odskočili poměřit své síly do sousedního Saska, kde oddíl šermu v Bautzenu pořádal Otevřené mistrovství střední Evropy. V kategorii U12 zde skončil na bronzovém stupínku Václav, Onda obsadil 5. místo.

V kategorii U10 pak Petr bral stříbro.

Velká gratulace všem!

MC

Velká cena Ústí nad Labem 2014

07.04.2014 08:28

Sportovní hala UJEP v Ústí n.L. byla tuto neděli dějištěm druhého ročníku Velké ceny Ústí - žebříčkového turnaje ml. žáků a ml. žaček. Mezi 55 chlapci a 32 děvčaty z celé ČR bylo na startu i 7 šermířů a 3 šermířky z Bělé pod Bezdězem. Díky Dorotce a Fandovi jsme měli zastoupení v obou finálových osmičkách.

Dorotka to dotáhla na 6. místo a Fanda vyšermoval opět bednu! - 3. místo.

Mezi chlapci pak jen těsně před branami finále skončil Vašek - 9. místo, Ondra byl 18. Naši mini žáci se umístili - Martin 32., Petr 33., Vojta 45. a Matyáš 52.

Neztratila se ani naše mladší děvčata. Evička skončila na 16. místě a Domča, pro kterou to byl vůbec první turnaj, postoupila se 2V ze skupiny a obsadila 24. místo.

Díky našim mladým šermířům za reprezentaci oddílu, trenérům Líbě a Milošovi za kaučování a rodičům za podporu!

MC

TV reportáž z Plzeňského kordíku

03.04.2014 21:08

Fanda a E vička hvězdami reportáže z plzeňského turnaje mini žáků na ČT4 - Sport v regionech z 3.4.2014:

Sportovec Mladoboleslavska 2013

31.03.2014 20:24

Letos poprvé jsme měli nominace v anketě Sportovec Mladoboleslavska. V kategorii Talent do 18 let obsadila Áňa v součtu hlasování korespondentů, odborníků a internetových klikačů krásné 7. místo z 36 nominovaných! Šermířský oddíl 1. FC Bělá pod Bezdězem pak skončil mezi 32 kolektivy na skvělém 8. místě!

Naše díky patří všem příznivcům bělského šermu!

Kompletní výsledky: Sportovec MB 2013 - výsledky komplet.pdf (236,2 kB)