Aktuality

Letní soustředění Chřibská 2013

25.08.2013 15:03

23 členů našeho oddílu se i letos v předposledním srpnovém týdnu spolu s 60 šermíři z Teplic, Litoměřic, Mostu a Zlína zúčastnilo týdenního šermířského soustředění v Chřibské, kde se pod vedením trenérů ze všech těchto oddílů připravovali na nadcházející sezónu. Na programu kromě šermu byla tentokrát i atletická průprava, výběhy do terénu, pravidla šermu a servis zbraní. Zpestřením programu byla přednáška pana Leonida Křížka o historii šermu a další volnočasové aktivity.

Fotogalerie na: serm-bela.rajce.idnes.cz/Chribska_2013/

5 let šermu v Bělé pod Bezdězem

24.06.2013 20:21

V tomto roce slaví náš klub 5 let od svého vzniku.

Jak šel čas: prezentace_2008-2013.pdf (6 MB)

Fotogalerie z oslavy: serm-bela.rajce.idnes.cz/5_let_sermu_v_Bele_pod_Bezdezem_rozlucka_se_sezonou_2012_2013/

Díky všem členům, příznivcům a podporovatelům!

MC

Finále MČR 2013 - ml. žáci - Olomouc

09.06.2013 21:20

Finálovým turnajem MČR 2013 vyvrcholila tento víkend soutěž mladších žáků v Olomouci. Áňa opět nenašla v celé soutěži přemožitelku, a i tentokrát jí zaslouženě patřil nejvyšší stupínek na bedně. Dokonale tak završila svou letošní sérii neporazitelnosti, když zvítězila nejen v tomto finále, ale i ve všech ostatních žebříčkových turnajích sezóny. Získala tak jak pro náš oddíl, tak i pro Bělou pod Bezdězem historicky první titul mistra ČR v šermu! Navíc se současně stala i vítězkou Českého poháru 2012/2013! Tento famózní výsledek je krásnou oslavou 5 let od založení našeho oddílu. Áňo díky!

Mezi chlapci si velmi dobře vedl Víťa, který, ač byl na svém druhém turnaji, se probojoval až do elitní osmičky, kde obsadil krásné 8. místo. Neztratili se ani naši ostatní kluci. Ondra po svém nejlepším výkonu sezóny skončil na 11. místě a Fanda vyválčil místo 13. Vašek tentokrát bohužel doplatil na své slabší první kolo a do eliminace tak šel až z posledního postupového místa. Chybělo  však málo a přešel by přes nasazenou jedničku. V závěru zápasu ale chybělo trochu štěstí - 32. místo.

V soutěži děvčat se Dorotka i Evička dostaly mezi nejlepších 16. Škoda, že Dorotku svedl los v boji o osmičku s Áňou - finále by jí rozhodně slušelo. Takto z toho bylo 14. místo. Evička vyšermovala místo 16.

V nedělní soutěži družstev naši chlapci i děvčata obsadili shodně 4. místa. Pochvalu zaslouží zejm. družstvo chlapců, kteří, ač většinou věkem mini žáci, dokázali porážet i mnohem větší a starší soupeře. Děvčata pak od medailového umístění dělily pouhé dva zásahy.

Velké díky všem našim mladým šermířům za vzornou reprezentaci a bojovnost. Díky i panu Štěpánovi za podporu, a Líbě s Milošem za kaučování!

Šermu zdar!

MC

Finále MČR 2013 - žáci - Teplice

04.06.2013 10:14

O víkendu 1.-2.6. proběhl v Teplicích finálový turnaj MČR 2013 v šermu kordem žáků a žaček. Mezi 43 chlapci nás reprezentovali Roman, Jirka, Štěpán a Patrik. Zatímco Štěpánovi s Romanem se z prvního kola postoupit nepodařilo, Jirka s Patrikem postupovali celkem s přehledem. V eliminaci E32 však oba prohráli hned svůj první zápas. Škoda, že Jirka neotočil alespoň jednu ze svých proher se 4 ve skupině, los by byl mnohem přívětivější - takto narazil na pozdějšího vítěze turnaje a mistra ČR 2013 Rause z KV, a to byl bohužel tentokrát soupeř nad jeho síly. Patrik všechny (možná i sebe) překvapil bojovným výkonem jak v kole, tak potom především v eliminaci. Svého soupeře již měl "na lopatě", ale zápas se mu přesto nepodařilo uzavřít. Chyběly zkušenosti z turnajů. I tak však zaslouží pochvalu! Konečné umístění: Florián P. - 21., Valc J. - 23. Borecký R. - 37., Adam Š. - 38.místo.

V neděli pak naše družstvo chlapců (Borecký, Valc, Florián) vyšermovalo 8. místo mezi 11 družstvy z celé ČR.

V kategorii děvčat hájila naše barvy Anička. Jedna prohra ve skupině, protrápená eliminace a těsná prohra v souboji o 4 stačily na celkové 6. místo mezi 23 děvčaty. Solidní základ pro příští sezónu!

Díky všem závodníkům za reprezentaci oddílu a Jirkovi Valcovi za kaučování.

4. Radebeuler Fechtcup 2013

12.05.2013 10:15

Poslední zahraniční turnaj této sezóny absolvovali naši šermíři tuto sobotu v německém Radebeulu nedaleko Drážďan. V kategorii chlapců 2001 a ml. nastoupili za naše barvy Petr, Matyáš, Vojta, Vašek a Fanda. Ve stejné kategorii děvčat nás reprezentovaly Kája, Anetka a Evička. Áňa se pak přijela poměřit s německými a polskými děvčaty v kategorii 2000-1996. Turnaj byl úspěšným zakončením naší mezinárodní sezóny - nechyběli jsme v žádné finálové osmičce, a jednou z toho byla dokonce i bedna! Ale popořadě.

Mezi jedenácti mladšími děvčaty se podobně vedlo Evičce a Anetce. Obě postoupily do osmičlenného finále se 4V. Obě také prohrály o postup mezi poslední 4. Evička obsadila 7. a Anetka 8. místo. Kája byla poprvé na turnaji v zahraničí a sbírala především zkušenosti. Jedno vítězství ve skupině a 3P se 4 jí stačily na 11. místo.

Obě základní kola z našich chlapců nejlépe zašermoval Vašek s Vojtou, a zaslouženě také postoupili do eliminačních bojů. Fanda se do eliminace ještě protrápil, ale Matyáš s Petrem bohužel nepostoupili - Matyáš skončil na 18. a Petr na 19. místě z dvaceti startujících. Vojta v E16 podlehl silnějšímu soupeři a skončil na pěkném 13. místě. Vaška s Fandou pak svedl los k boji o E8 - smůla, jinak by byli oba kluci jistě ve finále! V bělském derby byl úspěšnější Fanda - Vašek obsadil hezké 10. místo. To, co pak předvedl Fanda, byla ovšem paráda! Zatímco ve skupinách to bylo občas i "na kartu", tak ve finále doslova smetl soustředěným výkonem všechny své soupeře, a překvapivě, ale naprosto zaslouženě skončil až na stupni nejvyšším. Finiš z průběžného 11. místa jak má být!!!

Anička z obou kol, ve kterých obdržela vždy pouze po jedné prohře, s přehledem postoupila do E16 z pátého místa. Hladce přešla přes svou soupeřku do E8. O čtyřku však již podlehla 13:15 polské závodnici. Páté místo mezi 17 kadetkami je však parádní výkon!

Díky všem závodníkům za vzornou reprezentaci klubu, rodičům závodníků za podporu a panu Kreidlovi (TS města Bělá p.B.) za bezpečný odvoz tam i zpět!