Závodníci - pondělí 3.9.2012 16:00-18:00

28.08.2012 21:06

Stejně jako vloni se i letos v předposledním srpnovém týdnu někteří naši šermíři zúčastnili spolu s téměř 60 kamarády ze šermířských oddílů z Teplic, Litoměřic, Mostu a Zlína letního soustředění v Chřibské.

Soustředění bylo zaměřeno především na "rozšermování se" před začátkem sezóny. Ale i tak zbylo dost času na fyzickou přípravu a výlety do blízkého okolí.

Došlo dokonce i na divadlo a noční stezku odvahy.

Naši se rozhodně neztratili v atleticko-plaveckém šestiboji, když ve svých kategoriích obsadili: Evička, Fanda, Áňa a Ondra Ř. 1. místa, Ondra K. a Anetka místa druhá.

A pátá místa Vaška a Jirky spolu se šestým místem Vojty jsou taky prima.

V závěrečném šermířském turnaji obsadili medailová umístění ve svých kategoriích: Fanda 1., Áňa 2. a Evička 3. místo.

Ani se nechtělo domů.

Trenér

Finále MČR 2012 - kord ml. žáci

18.06.2012 13:53

O víkendu 16. a 17. 6. se v sportovní hale v Bělé pod Bezdězem uskutečnil finálový turnaj seriálu MČR v šermu kordem ml. žáků a ml. žaček. Turnaj pořádal oddíl šermu 1. FC Bělá pod Bezdězem za podpory města a pod záštitou jeho starosty Ing. Jaroslava Vernera.

Turnaje se v obou dnech zúčastnilo téměř 120 šermířů z celé ČR, kteří šermovali ve čtyřech kategoriích. V sobotu proběhly soutěže jednotlivců, v neděli pak soutěže družstev.

V kategorii chlapců jsme měli pouze jediného zástupce Františka Coufala. Ten si při své premiéře na MČR nevedl vůbec špatně a skončil v polovině startovního pole na 22. místě.

Tradičně výborně zašermovala naše děvčata. Adéla Carsková se umístila těsně za finálovou osmičkou na 9. místě a Anna Coufalová na 3. místě. Dobře jim sekundovala i Dorota Adamová, která na svém prvním mistrovství obsadila 18. místo.

Pěkného úspěchu dosáhlo naše „A“ družstvo děvčat (Adamová, Carsková, Coufalová) v nedělní soutěži družstev, kdy obsadilo druhé místo, a děvčata se tak stala vicemistryněmi ČR. Naše dívčí „B“ družstvo (Najmanová, Smutná, Štěpánová) obsadilo místo čtvrté.

Chlapecké družstvo Bělé, složené ze začínajících šermířů (Coufal, Landovský, Štěpán, Veselý), přes svůj sympatický výkon ještě na zkušenější soupeře nestačilo a skončilo na 9. místě.

Velký dík za podporu patří všem partnerům této akce:  Městu Bělá pod Bezdězem, firmám Atmos, MS Polygrafie s.r.o., Kofola a.s., Žabka, a šermířům skupiny Merlet. Srdečné díky všem!

Podrobné výsledky na:

Fotoreportáž z prvého dne MČR na:

Videa z prvého dne MČR na:

Finále MČR 2012 - kord žáci

28.05.2012 12:42

Finálovým turnajem vyvrcholil tuto sobotu 26.5. seriál MČR v šermu kordem žáků a žaček v pražských Letňanech.

V kategorii chlapců se bohužel ani tentokrát nepodařilo prolomit brány první eliminace žádnému z našich borců. A tak 25. místo Romana, 26. Vojty, 30. Ondry i 34. místo Jirky ze 40 startujících je odpovídajícím "ohodnocením" jejich momentální výkonnosti.

Mezi děvčaty nás reprezentovala pouze Áňa. Skupinu odšermovala více než výborně, o to více mrzí její zaváhání v boji o finálovou osmičku. Ale její konečné 10. místo z 28 děvčat je v této kategorii pro nás i tak výborným výsledkem.

Druhý den za nás nastoupila dvě družstva chlapců. Naše "A" (Roman, Ondra, Vojta a Jirka) bylo mezi 11 družstvy nasazeno jako 7., a naše "B" (Vašek, Štěpán a Patrik) jako 11. Vašek s Patrikem z "B" zatím více méně sbírají zkušenosti a Štěpán se po pauze opět vrací na planš, a tak jejich vyřazení hned v prvním zápase nebylo až tak velkým překvapením. Za statečnost však zaslouží uznání!

Naše "A" se sice mezi elitní čtyřku neprobojovalo, ale svedlo velmi vyrovnaný boj o 5. místo s družstvem USK"A". Škoda, že jsme v závěru neměli trochu více štěstí - prohra 35:36 zamrzí. Ale i tak 6. místo je pro nás velmi slušným umístěním.

Díky všem zúčastněným za reprezentaci našeho klubu!