Aktuality

Velká cena Dukly Olomouc 2010

16.11.2010 14:56

Soutěže kordistů pokračovaly o víkendu 13. a 14. 11. žebříčkovým turnajem „Velká cena Dukly Olomouc 2010“, kde Bělou reprezentovalo šest šermířů ve třech kategoriích. V soutěži žáků se mezi 51 šermíři do eliminačních bojů probojoval pouze David Muschalik. Zde však prohrál již první zápas a skončil tak v druhé polovině startovního pole (34. místo). Náš druhý zástupce v této kategorii Ondřej Řepka, pro kterého to byl teprve druhý turnaj a který zatím sbírá turnajové zkušenosti, ze základní skupiny nepostoupil.

V kategorii mladších žáků turnaj velmi dobře začal Jiří Valc - s přehledem postoupil ze skupiny. Bohužel v eliminaci se mu již tolik nedařilo a byl vyřazen závodníkem ze Slovenska – skončil na 22. místě z 37 startujících. Štěpán Adam ze základního kola nepostoupil.

Svá želízka v ohni jsme měli i v kategorii mladších žaček. Obě naše děvčata, Adéla Carsková i Anna Coufalová, se mezi 18-ti šermířkami vůbec neztratila a probojovala se do eliminačních bojů. Adélka, pro kterou to byl první turnaj po půlroční zdravotní přestávce, pak po prohře obsadila pěkné 11. místo. Anička se probojovala do osmičlenného finále, kde obsadila skvělé 8. místo.

Trenér.

První finále pro 1.FC Bělá p.B....a hned bedna!

24.10.2010 20:21

Tuto neděli se uskutečnil v Brně žebříčkový turnaj ml. žaček v šermu fleretem "Mladé naděje", na kterém náš oddíl reprezentovala Anička. Na startu se sešlo 26 šermířek, a to nejen z ČR, ale i ze Slovenska a Polska. Áňa si vedla dobře již od prvního kola, kde získala 3 vítězství a utrpěla 2 porážky (jednu 1:2 na čas) - do neúplné 32 čl. eliminace nastupovala z 13. místa.

O šestnáctku porazila Štěpánku Němcovou z Liberce 12:6, o finále Terezu Křížovou z Bohemians 12:4, a v boji o nejlepší čtyřku pak ve vypjatém souboji udolala Karolinu Teimerovou ze Starého Města 12:8. V boji o postup mezi nejlepší dvě však již nestačila na zkušenější šermířku a pozdější vítězku celého turnaje Sabinu Hendrichovou z Ostravy, se kterou prohrála jasně 0:6.

Anička obsadila krásné 3. místo a pro náš oddíl tak získala první nejen finálové, ale hned i medailové umístění na turnaji!

Finalistky - zprava: 1. Hendrichová, 2. Lasáková, 3. Fliborová + Coufalová, 5. Králová, 6. Staňková, 7. Csefalvay (SVK),8. Teimerová

11.10.2010 09:13

Týden po domácím turnaji v Bělé pod Bezdězem vyrazili naši starší kordisté David, Ondra, Roman a Jirka N. na turnaj Czech Open 2010, který se konal v Praze Letňanech. Zatímco pro Ondru to byl jeho první turnaj a Roman s Jirkou jeli především na zkušenou mezi šermíře ze starší kategorie, tak David s cílem navázat na svá umístění z minulé sezóny.

Turnaj byl velmi dobře obsazen - 62 šermířů z ČR a SVK. Z našich do eliminačních bojů z prvního kola postoupili pouze David (3 vítězství a 3 prohry) s Romanem (2 vítězství a 4 prohry). Roman hned v prvním eliminačním kole nestačil na Flaisiga z K.Varů a prohrál 6:15. David si naopak poradil s Kačarevičem z Dejvic 15:9 a postoupil mezi 32. Zde však byl nad jeho síly Hrbáň z UK Bratislava, s kterým prohrál 6:15 a z dalších bojů tak byl vyřazen i on.

Konečné pořadí našich: David - 31. místo, Roman - 45. místo, Jiří N. - 58. místo, Ondra - 60. místo.

Trenér

Podbezdězský kord 2010

10.10.2010 21:14

O první říjnové sobotě (2.10.2010) uspořádal náš šermířský oddíl turnaj v šermu kordem ml. žáků a ml. žákyň PODBEZDĚZSKÝ KORD 2010. Byl to vůbec první šermířský turnaj, který se v našem městě kdy uskutečnil. Navíc hned napoprvé byl zařazen mezi turnaje žebříčkové, a to v obou kategoriích. Turnaj se konal v Městské sportovní hale a záštitu nad ním převzalo Město Bělá pod Bezdězem.

Do soutěže se registrovalo 29 chlapců a 19 děvčat z celé České republiky spolu s jedním chlapcem a jednou dívkou z Německa. Za náš oddíl startovali čtyři šermíři a jedna šermířka.

Soutěž mladších žáků velmi dobře rozběhli Roman Borecký a Jirka Valc, kteří v prvním kole získali oba po třech vítězstvích z pěti možných. Bez problémů se tak kvalifikovali do eliminačních bojů. Bohužel zbývajícím našim zástupcům Jirkovi Nigrínovi se Štěpánem Adamem se již tolik nedařilo a z prvního kola nepostoupili.

Roman i Jirka V. pak v prvním eliminačním kole (v boji o 16) podali vynikající výkony a s přehledem postoupili mezi posledních 16. Zde však již narazili na soupeře, kteří byli momentálně nad jejich síly - Roman prohrál 11:15 s pozdějším vítězem turnaje Jurečkou z SC Praha a Jirka 9:15 s Balcarem z Teplic. Roman obsadil 11. místo a Jirka 13. místo. Umístění Jirky je o to cennější, že to byl jeho první kordový turnaj!

V soutěži děvčat jsme při neúčasti Adélky Carskové (rekonvalescence) měli pouze jedinou zástupkyni Aničku Coufalovou, pro kterou to byl podobně jako pro Jirku V. první turnaj mezi kordisty. Anička si nevedla vůbec špatně - v prvním kole získala tři vítězství ze šesti možných, když porazila i vedoucí závodnici žebříčku Saligerovou z K.Varů a bez problémů tak postoupila do eliminačních bojů. Zde se utkala se Špatenkovou z Dukly Olomouc. Po první třetině vedla 6:2, po druhé 8:6, ale v závěru již nestačila odpovědět na sérii zásahů zkušenější olomoucké závodnice a prohrála 9:13. Její konečné 12. místo je hezkým úspěchem!

Po těchto závodech je umístění  našich závodníků v aktuálním žebříčku MČR následující:

Roman -7., Jiří N. - 9., Jiří V.- 24., Štěpán - 38.místo z 48 bodujících šermířů,

Anička - 16. místo z 26 bodujících šermířek.

Podrobné výsledky naleznete v sekci Sportovní výsledky.

Odpolední program dále pokračoval koncertem skvělé mladoboleslavské skupiny NoJam www.nojam.net. Na své si přišli nejen příznivci skupiny Pearl Jam, ale všichni milovníci kvalitní hudby. Pánové opět potvrdili, že v interpretaci grungeových bohů ze Seattlu nemají minimálně v České republice konkurenci!

Vyvrcholením tohoto šermířského svátku v Bělé pod Bezdězem pak byl exhibiční turnaj    4 MASTERS, v kterém se utkali tři vynikající šermíři České republiky posledních let - Jiří Beran, Julián Seidl, Michal Čupr a legenda českého a světového moderního pětiboje, taktéž excelentní šeřmíř Libor Capalini. Celá exhibice probíhala v uvolněné a přátelské atmosféře a zhruba šedesát diváků bylo svědky vynikajících šermířských utkání. Došlo i na autogramiádu a diváckou soutěž.

Tato akce by se jen těžko mohla uskutečnit bez podpory našich partnerů: Města Bělá pod Bezdězem, firem ATMOS, DinoToys, Motorland Bělá, Českého šermířského svazu a oddílu šermu Lokomotivy Liberec. Díky všem!!!