Aktuality

SC Cup 2013

01.12.2013 17:36

Seriál turnajů MČR pokračoval o víkendu v Letňanech turnaji kadetů, mini žáků a mini žaček. V sobotu mezi 51 kadety nejlépe obstál Vojta, který se probojoval na velmi slušné 12. místo. Patrik skončil 30., Jirka 34., David 40. a Roman 41. Břed branami eliminace skončil z našich pouze Štěpán, který bral 48. místo.

Oproti prvnímu turnaji sezóny (KV 12.10.2013) je vidět u většiny zlepšení! Že by první plody změny tréninkového režimu? Myslím, že ano. Nezbývá než vytrvat!

Gratulovat můžeme i Miloši Nováčkovi, který získal rozhodcovskou licenci!

V nedělních soutěžích mini žáků jsme pak potvrdili naše medailové ambice.

Fanda opět ani jednou nezaváhal a zaslouženě zvítězil! Matyáš zopakoval své třetí místo z Teplic a Vojta skončil na pěkném 8. místě. Martin si svým báječným zlepšením v druhém kole zajistil 13. místo mezi 17 chlapci.

Bronzovou medaili jsme zásluhou Evičky získali i mezi děvčaty! Tonička tentokrát vylepšila své místo z Teplic o jednu příčku a skončila na pěkném 7. místě.

Díky všem za vzornou reprezentaci oddílu. Opět nejen výsledkově vydařený víkend!

Trenér

Wave Net Cup 2013

25.11.2013 20:19

Kompletní dívčí juniorská i kadetská špička si dala v neděli 24.11. dostaveníčko v Karlových Varech na 2. ročníku společného žebříčkového turnaje WaveNET Cup 2013. Mezi 30 děvčaty se rozhodně při své premiéře v této kategorii neztratila ani naše jediná závodnice Áňa.

3V a 3P v prvním kole, s 4V a 2P v kole druhém pro ni znamenaly celkem slušnou výchozí 12. pozici do E32 s opravami. Eliminací se opravami probojovala až k zápasu o osmičlenné finále. Zde však již nestačila na zkušenější závodnici a po prohře obsadila výtečné 11. místo mezi juniorkami a 5. místo mezi kadetkami. Bravo!

Velká cena Dukly Olomouc 2013

18.11.2013 08:01

Nejlepší mladé šermíře z celé České republiky, ale i ze Slovenska uvítala o víkendu 16. a 17. listopadu hanácká metropole Olomouc. 28. ročníku Velké ceny Dukly Olomouc v šermu kordem mladších žáků a žáků se zúčastnili i mladí šermíři oddílu 1. FC Bělá pod Bezdězem.

Mezi 37 mladšími žáky se v sobotu do finálové osmičky probojovali hned tři naši zástupci. Třetí místo vybojoval Fanda, šestý skončil Vašek a sedmé místo obsadil Ondra. Bělský oddíl šermu se tak stal nejúspěšnějším klubem v této kategorii. Smůlu měl Matyáš, kterému los svedl do skupiny snad nejvyšší borce na startu. Ač bojoval statečně, na postup ze skupiny to tentokrát bohužel těsně nestačilo.

Mezi dvacítkou mladších žaček se skvěle předvedla Dorotka, která se po vzoru chlapců také probojovala až na stupně vítězů, a pro Bělou tak získala toho dne již druhou bronzovou medaili.

V nedělních soutěžích žáků pak úspěch bělského šermu dokonale završila Áňa, která v silné konkurenci 33 děvčat navázala na své loňské vítězství mezi mladšími žačkami a zvítězila i v letošním ročníku, tentokrát však již mezi žačkami.

Bez finálové účasti jsme skončili pouze v turnaji žáků, kde spolu s Víťou, který zatím sbírá zkušenosti, nastoupili tréninkově i naši mladší žáci. Nejlépe se vedlo Fandovi, který nejen že postoupil ze skupiny s 2V, ale svěle ve svůj prospěch otočil zápas o E32. V boji o postup mezi posledních 16 pak skončil na kordu pozdějšího vítěze Jakuba Jurky. Mezi 54 závodníky tak obsadil 29. místo.

Tři medailová umístění z deseti startů a k tomu další dvě umístění v elitní osmičce, toť vskutku vynikající bilance bělských šermířů v letošním ročníku tohoto turnaje!

Velké díky všem našim mladým borcům za svělou reprezentaci! Dospělákům - rodičům a trenérům pak patří poděkování za podporu při turnaji.

ECC Klagenfurt

28.10.2013 17:36

V neděli 27.10.2013 čekal Áňu její premiérový start na soutěži ECC (Evropský kadetský okruh) v Klagenfurtu. A zvládla ho na výbornou! 6 vítězství a 0 porážek v prvním kole znamenalo průběžné 5. místo mezi 174 děvčaty z celého světa. Po 3 vítězstvích a 2 porážkách v kole druhém Ána klesla na 16. pozici, což jí ještě zaručilo volný los do E64. V boji o E32 však již nestačila na zkušenější Poznerovou (jedinou českou závodnici, která ještě zůstala v soutěži) a po prohře obsadila velmi slušné 35. místo!

Do žebříčku ECC tak získala 6 bodů, které jí momentálně řadí na 173. místo z 447 bodovaných kadetek v této soutěži.

Parádní start!

Teplický kordík 2013

20.10.2013 11:20

Hned se třemi medailemi jsme se vrátili z úvodního turnaje seriálu MČR v šermu kordem mini žáků a mini žaček, který se konal uplynulou sobotu v Teplicích.

Mezi 23 chlapci a děvčaty se nejlépe vedlo Fandovi, který v 2. ročníku Teplického kordíku neokusil hořkost porážky ani v jednom ze svých 13 zápasů a s přehledem v turnaji zvítězil. Na bednu se prošermoval i Matyáš, který za svůj bojovný výkon bral bronz. Pěkného výsledku také dosáhli i Vojta s Petrem - 5. a 6. místo je výborným startem do sezóny mini! Martin, který byl teprve na svých druhých závodech, se zatím rozkoukával - jedno vítězství ve skupině a bojovný výkon v eliminaci jsou ale rozhodně příslibem pro turnaje příští.

V soutěži děvčat se Evička probojovala na skvělé třetí místo! Škoda jen "zaváhání" v semifinále s polskou závodnicí - mohlo to být i lepší. Určitě má Evička i na víc! Teplický kordík byl prvním turnajem pro Toničku - bojovala jako lvice a v druhém kole dokonce dosáhla dvě vítězství. Diplom za osmé místo si proto právem zaslouží!

Fotogalerie na: serm-bela.rajce.idnes.cz/Teplicky_Kordik_2013-rajce

Díky všem rodičům našich mini žáků za podporu.