Aktuality

Velká cena Dukly Olomouc 2013

18.11.2013 08:01

Nejlepší mladé šermíře z celé České republiky, ale i ze Slovenska uvítala o víkendu 16. a 17. listopadu hanácká metropole Olomouc. 28. ročníku Velké ceny Dukly Olomouc v šermu kordem mladších žáků a žáků se zúčastnili i mladí šermíři oddílu 1. FC Bělá pod Bezdězem.

Mezi 37 mladšími žáky se v sobotu do finálové osmičky probojovali hned tři naši zástupci. Třetí místo vybojoval Fanda, šestý skončil Vašek a sedmé místo obsadil Ondra. Bělský oddíl šermu se tak stal nejúspěšnějším klubem v této kategorii. Smůlu měl Matyáš, kterému los svedl do skupiny snad nejvyšší borce na startu. Ač bojoval statečně, na postup ze skupiny to tentokrát bohužel těsně nestačilo.

Mezi dvacítkou mladších žaček se skvěle předvedla Dorotka, která se po vzoru chlapců také probojovala až na stupně vítězů, a pro Bělou tak získala toho dne již druhou bronzovou medaili.

V nedělních soutěžích žáků pak úspěch bělského šermu dokonale završila Áňa, která v silné konkurenci 33 děvčat navázala na své loňské vítězství mezi mladšími žačkami a zvítězila i v letošním ročníku, tentokrát však již mezi žačkami.

Bez finálové účasti jsme skončili pouze v turnaji žáků, kde spolu s Víťou, který zatím sbírá zkušenosti, nastoupili tréninkově i naši mladší žáci. Nejlépe se vedlo Fandovi, který nejen že postoupil ze skupiny s 2V, ale svěle ve svůj prospěch otočil zápas o E32. V boji o postup mezi posledních 16 pak skončil na kordu pozdějšího vítěze Jakuba Jurky. Mezi 54 závodníky tak obsadil 29. místo.

Tři medailová umístění z deseti startů a k tomu další dvě umístění v elitní osmičce, toť vskutku vynikající bilance bělských šermířů v letošním ročníku tohoto turnaje!

Velké díky všem našim mladým borcům za svělou reprezentaci! Dospělákům - rodičům a trenérům pak patří poděkování za podporu při turnaji.

ECC Klagenfurt

28.10.2013 17:36

V neděli 27.10.2013 čekal Áňu její premiérový start na soutěži ECC (Evropský kadetský okruh) v Klagenfurtu. A zvládla ho na výbornou! 6 vítězství a 0 porážek v prvním kole znamenalo průběžné 5. místo mezi 174 děvčaty z celého světa. Po 3 vítězstvích a 2 porážkách v kole druhém Ána klesla na 16. pozici, což jí ještě zaručilo volný los do E64. V boji o E32 však již nestačila na zkušenější Poznerovou (jedinou českou závodnici, která ještě zůstala v soutěži) a po prohře obsadila velmi slušné 35. místo!

Do žebříčku ECC tak získala 6 bodů, které jí momentálně řadí na 173. místo z 447 bodovaných kadetek v této soutěži.

Parádní start!

Teplický kordík 2013

20.10.2013 11:20

Hned se třemi medailemi jsme se vrátili z úvodního turnaje seriálu MČR v šermu kordem mini žáků a mini žaček, který se konal uplynulou sobotu v Teplicích.

Mezi 23 chlapci a děvčaty se nejlépe vedlo Fandovi, který v 2. ročníku Teplického kordíku neokusil hořkost porážky ani v jednom ze svých 13 zápasů a s přehledem v turnaji zvítězil. Na bednu se prošermoval i Matyáš, který za svůj bojovný výkon bral bronz. Pěkného výsledku také dosáhli i Vojta s Petrem - 5. a 6. místo je výborným startem do sezóny mini! Martin, který byl teprve na svých druhých závodech, se zatím rozkoukával - jedno vítězství ve skupině a bojovný výkon v eliminaci jsou ale rozhodně příslibem pro turnaje příští.

V soutěži děvčat se Evička probojovala na skvělé třetí místo! Škoda jen "zaváhání" v semifinále s polskou závodnicí - mohlo to být i lepší. Určitě má Evička i na víc! Teplický kordík byl prvním turnajem pro Toničku - bojovala jako lvice a v druhém kole dokonce dosáhla dvě vítězství. Diplom za osmé místo si proto právem zaslouží!

Fotogalerie na: serm-bela.rajce.idnes.cz/Teplicky_Kordik_2013-rajce

Díky všem rodičům našich mini žáků za podporu.

Šermu zdar!

Velká cena Karlových Varů 2013

16.10.2013 21:05

Uplynulý víkend naskočili turnajem v Karlových Varech do letošní sezóny i naši kadeti - Patrik, David, Roman, Ondra a Jirka. Plán se nám sice splnit zcela nepodařilo, ale propadák to taky rozhodně nebyl! Nezbývá než věřit svým trenérům, neklesat na mysli a pokračovat v přípravě. Šampióni z nebe nepadají.

Tréninky o prázdninách v pondělí 28.10. a v úterý 29.10. odpadají!

15.10.2013 21:24

Podbezdězský kord 2013

03.09.2013 21:11

Již 4. ročníkem Podbezdězského kordu byla o víkendu 28.-29. září 2013 v Bělé pod Bezdězem otevřena nová sezóna kordistů v kategorii ml. žáků, ml. žaček, žáků a žaček. Během obou dnů se turnaje zúčastnilo na 130 domácích šermířů, tři šermíři z Německa a jeden šermíř z Polska.

V námi nejsilněji obsazené kategorii, v soutěži ml. žáků, se mezi 40 chlapci nejlépe vedlo Fandovi, který obsadil skvělé 3. místo! Ondra i Vašek měli určitě na víc, v eliminaci však narazili na soupeře, jejichž styl jim zcela neseděl a po utrápených prohrách skončili Ondra na 17. a Vašek na 26. místě. Vojta, Martin i Petr, naši věkem a zkušenostmi benjamínci, si vyzkoušeli eliminaci mezi staršími chlapci, ale na postup to zatím nebylo. Na Matyášově výkonu bylo bohužel velmi znát tréninkové manko - zaslouží však i on pochvalu za bojovnost!

Mezi 22 ml. žačkami se Dorotka jen velmi těsně o dva zásahy nedostala do finálové osmičky a obsadila slušné 9. místo. Evička po nevydařené skupině velmi dobře zašermovala eliminaci. V boji o E16 si s přehledem poradila s lépe nasazenou soupeřkou a i z boje o osmičku, ač prohrála, mohla odcházet se vztyčenou hlavou. Její konečné 16. místo je určitě dobrým startem do sezóny.

V neděli pak v nejsilněji obsazené kategorii nás mezi 43 žáky nejlépe reprezentoval Víťa, který po vyrovnaném boji podlehl svému soupeři až v zápase o E16 a obsadil 21. místo. Nutno dodat, že Víťa, kvůli prázdninové zlomenině zápěstí, letos s tréninkem teprve začíná. Příjemným překvapením byl výkon Fandy, který si v E64 s přehledem poradil se starším a o hlavu větším šermířem - 31. místo!

Po obědě pak mezi 29 žačkami nastoupily za naše barvy Evička s Áňou. Po skupinách je již v E32 svedl los dohromady. Áňa v domácím derby zvítězila a postoupila pak až do osmifinále, kde však těsně prohrála ve vypjatém zápase až v prodloužení, a skončila na pěkném 6. místě.